8
Led
Off

Jak ochránit vlasy před sluncem?

Přestože odpočíváme a nabíráme energii z paprsků letního sluníčka, naše kštice je vystavena nebezpečí. Roztřepené konečky a zničené vlasy mohou být mnohdy výsledkem dlouhodobého pobytu na slunci, ale lze tomu předejít důkladnou péčí před opalováním, i po něm. Po celý rok se o naši hřívu staráme, ale před letní dovolenou je potřeba dopřát jí intenzivní péči, která ochrání před škodlivými vlivy. Chlór ani slunce totiž nejsou moc vhodnou kombinací, vlasy pak slábnou a ztrácí na síle. S kúrou bychom měli začít alespoň měsíc před plánovanou dovolenou, nebo před letními teplotami. Důležitá je dostatečná hydratace, tu pomohou udržet přípravky s kokosovým mlékem, které také zároveň ošetřují a usnadňují rozčesávání. Pomáhá také zastřižení konečků. Přes ty poškozené by vnikly škodlivé látky do struktury vlasů. Denní vmasírování vyživujícího a pečujícího olejíčku je navíc posilní.
dívka u moře
Zatímco pokožku chráníme krémem na opalování i po něm, sluneční záření a jeho vliv na vlasy již moc z nás neřeší. Bez ochrany je tak vystavujeme UV záření, které útočí na pigmenty, a výsledkem jsou pak slábnoucí vlasy bez pružnosti. Také lesk se vytrácí. Pomohou speciální ochranné spreje, kšiltovky, klobouky i šátky. Takto ochráníme i jemnou a citlivou pokožku hlavy.
blond vlasy čtenářky
Větší pozornost musíme věnovat kštici po barvení nebo jakékoliv kadeřnické úpravě. Blond barva v létě bude ještě více světlejší, to samé platí i o tmavé. Slaná voda spolu s chlórem z bazénů dokážou pigmenty téměř vysát a napáchají tak dost velké škody. Navíc také voda v bazénech obsahuje kovy, například mě´d a magnesium, takže blonďatý účes se může snadno proměnit ve vodníkovy zelené vlasy. Koupací čepice by tedy neměla chybět v žádné plážové tašce. Samozřejmě jsou k dostání šampony i pečující kúry o barvené vlasy, nebojme se je použít. Dodávají elasticitu a hydrataci.