19
Bře
Off

Je dřevěná pergola vhodná skutečně na každou zahradu?


Mnoho lidí má nějaký pozemek, ať už se jedná o zahradu u rodinného domu, či tu u chaty nebo chalupy. Ta nám slouží k relaxaci a k tomu, abychom měli vlastní kousek zeleně, který můžeme kdykoliv navštívit.

Samozřejmě nejvíce času na ní trávíme v létě. A není divu, počasí prakticky vyzývá k pobytu venku. A je rozhodně příjemnější sedět venku a nechat se ovívat mírným vánkem, než být zavřený někde v místnosti.

pergola1

Samozřejmě musíme vzít v úvahu také fakt, že ačkoliv je pobyt venku všeobecně považován za zdravý, dlouhodobé vystavení přímým slunečním paprskům, zejména těm letním intenzivním, nikoliv. Koneckonců, každý z nás zná úžeh či úpal, případně spálenou kůži.

Těmto problémům lze poměrně snadno předejít tím, že budeme ve stínu, zvláště během doby, kdy je jeho svit nejintenzivnější. Jak ale takový stín spolehlivě vytvořit?

Asi nás nejprve napadnou stromy. Ovšem zde je třeba říci, může trvat skutečně dlouho, než dostatečně vyrostou, a i pak se Slunce může prodrat mezerami mezi listy. Navíc ne každý jej chce na svém pozemku mít. Je totiž fakt, že zabírá poměrně dost místa. A to může vadit, zvlášť pokud tam chceme mít i záhonek.

pergola2

Jinou možností je dřevěná pergola Pergoly Trutnov. Jedná se o jednoduchou stavbu z výše zmíněného materiálu, které má tu výhodu, že se dá snadno přemístit i složit. Můžeme ji tedy postavit přesně tam, kam potřebujeme.

Samozřejmě jsou zde i určité nevýhody. V první řadě na rozdíl od stromu neochlazuje vzduch. Naopak, jak se střecha zahřívá, je i teplota pod ní stále vyšší, a to i navzdory neustálému proudění.

Také není ani zdaleka tak odolná vůči silnému větru. A všichni víme, jak náhle mohou přijít letní bouřky, doprovázené právě silným vichrem. Jistě si pak dovedeme představit, co by to mohlo udělat s pergolou.

Nakonec tedy záleží na vás a na vašich možnostech. Vždy je však dobré předem zvážit všechny výhody a nevýhody, abychom později nelitovali.