11
Čvn
Off

Kdy se stěhovat, aby to bylo nejvýhodnější

V pondělí ráno nebo ve čtvrtek navečer – vnímáte ten propastný rozdíl, pokud byste měli v tuto dobu vyjet do ulic? V pondělí je před většinou lidí v produktivním věku začínající pracovní proces, a to není zrovna dobrá zpráva. I pro toho, koho práce baví, to znamená prudké vytržení z volného víkendu a svým způsobem šok z toho, že naráz musíme měnit své zvyklosti. Ve čtvrtek naopak vnímáme vidinu blížícího se víkendu a dobře si uvědomujeme, že pátek rychle uteče, a konečně nastanou dva dny, jejichž program si můžeme vytvořit po svém. Proto nežli v pondělí ráno, přesměrujte stěhování raději na čtvrtek do večerních hodin, pravděpodobně ucítíte ten rozdíl v energii, která vás obklopí.

papírový karton

V době jarní rovnodennosti – jakmile začne zima ztrácet svou sílu a jaro se přihlásí o slovo, jakmile se denní teploty udrží nad hodnotou alespoň patnácti stupňů Celsia, přichází vhodný čas pro stěhování, balení a vybalování věcí a vše, co je s tímto procesem spojené. Jaro a podzim jsou pro stěhování výhodnější, než zimní a letní měsíce, není příliš velké horko a zároveň nejsme vystaveni působení mrazu a náledí. Jarní rovnodennost je ještě výhodnější, než podzim, a to proto, že na podzim se častěji objevují mlhy a zatažená obloha, což spíše svádí k depresím, zatímco na jaře je zpravidla na obloze více slunce.

krabice na stěhování

Ve dne či v noci – komu z vás vyhovuje trávit alespoň jistý čas v bdělém stavu po setmění, nebo naopak brzy ráno před ranním rozbřeskem, může využít značné výhody stěhování v době, kdy většina lidí spí. Je známo, že každý z nás produkuje myšlenky, a myšlenka – to je energie. Čím pozitivněji jsme naladění, tím také kvalitativně lepší myšlenky produkujeme. Zvláště ve větších městech je v průběhu dne mnoho lidí naladěno spíše negativně a v době spánku se organismus regeneruje, takže negativní myšlenky nemají takovou efektivitu, jako ve dne. Možná, že i vy se sami cítíte lépe mezi lidmi, kteří spí, a při stěhování v Praze Stěhování Mamut to může mít klíčový vliv na naši psychiku.