15
Pro
Off

Přestěhujeme se až na podzim


Láká vás představa rychlého a levného stěhování v Praze v letním období, kdy jste se dozvěděli, že máte možnost změnit působiště, ale podmínkou je rychlá akce již za týden, například v polovině července? Jestliže máte možnost stěhování odložit a posunout jej až na podzim, bude to moudřejší a rozhodně méně komplikované. Není-li to vysloveně nutné, stěhování v létě si raději rozmyslete.

stěhování nábytku

Rychle ubývají síly – při letních teplotách ovzduší, zvláště pak v době, kdy udeří tropy, bude jakákoli duševní či fyzická práce namáhavější, v porovnání s jarní či podzimní rovnodenností, kdy jsou venku teploty nesrovnatelně příjemnější. Jakmile se začnete pohybovat, budete nuceni také častěji odpočívat a dostaví se i únava. Jinými slovy, pokud chcete, aby práce odsýpala, nechte to raději na jindy a v létě si běžte užít volna k vodě nebo alespoň někam jinam do přírody.

stěhování bytu

Přehřátí organismu může přijít bez varování – nebezpečí úpalu i úžehu spočívá v tom, že přichází mnohdy i bez varování. Zastihne vás třeba při jízdě autem, v tramvaji, na chodníku či v nákupním centru. Může to souviset i s nízkou hladinou hořčíku v organismu, což je bohužel případ více než třetiny obyvatel naší země. Nežli skončit v nemocnici a zkomplikovat stěhovací proces, je lepší posunout jej na podzim, kdy již žádné tropy a podobné extrémní projevy tropického léta, jako jsou prudké bouřky a krupobití, nehrozí.

Vybalování věcí – zabydlet se v novém prostředí vám půjde mnohem snáz nikoli v létě, ale právě na podzim, kdy vás to, s výjimkou velmi teplého babího léta, již příliš netáhne ven. Jestliže se obloha zatáhne a objeví se typické zimní plískanice, je to vhodná doba k třídění věcí a úklidu v interiéru. V létě vás to bude táhnout ven a budete mít tendenci práci spíše odbývat. Na podzim si naopak uvaříte kávu, necháte si dovézt domů pizzu a v poklidu se pustíte do práce.