27
Pro
Off

Prodej firmy

Pokud máte potřeby si pořídit firmu, asi jako někdo domácího mazlíčka zapřemýšlejte dvakrát, nebo raději třikrát. Zprvu je potřeba říct, že vedení firmy není taková sranda jak se může zdát. Máte velkou zodpovědnost, vedete přeci firmu a nejspíše v ní i zaměstnáváte nějaké lidi, které to zaměstnání živí. Ty lidé můžou, nebo i klidně mají doma rodiny, které zase musí pro změnu živit oni. Z příjmů, které jim dáváte vy. Už chápete o jaké zodpovědnosti tady vlastně mluvím ?

planovani firemnich akci

Vést firmu, společnost rozhodně není jen tak. Myslete na to. Pokud jste, ale tohle všechno promysleli, není důvod váhat a vřele do toho. Pořiďte si nějakou firmu. A, že máte několik možností jak to udělat. Firmu si můžete založit. V České Republice máme společnosti, které se interpretují jako společnosti s ručením omezeným. To je to s.r.o, které vídáte u většiny firem. Taková firma, nebo tedy společnost není úplně živnostenský list. Máte tedy trochu jiné povinnosti, na živnostenském listu totiž prakticky nemáte firmu jako takovou. Při živnosti se nemusíte starat o tolik věci a když Vám náhodou nějakým nedopatřením zkrachuje živnost nejste prakticky v žádném problému.

spravny podnikatelsky kufrik

Peníze se vezmou z již fungující živnosti a dál by po Vás neměl nikdo jít. Máte-li však společnost s ručením omezeným, může to být pro Vás velký problém, pokud nedej bože, Vaše společnost nějak zkrachuje. Takové s.r.o totiž funguje tak, že máte jistý kapitál, z kterého s.r.o vyžívá, nakupuje, prodává a nejspíše i platí zaměstnance, ale to už je spíše věc smluv a dohod. Teda, hlavně obratu firmy. Podle obratu firem se totiž určují platy, které může taková firma rozdávat a živit tedy tak své zaměstnance. Prodej společnosti je pro mnohé neznámá věc a málokdo ví, že se taková hotová firma, společnost s ručením omezeným dá koupit už zprostředkovaná a připravená k podnikání.