21
Srp
Off

Tahání přívěsu za autem

Přívěsné vozíky jsou skvělým zařízením pro přepravu všech možných věcí, přičemž potřebujeme k tomu tažné zařízení přesně na náš model automobilu.

Tahání přívěsu za autem

Dbejte na bezpečnost

S tažným zařízením na autě můžeme tahat všemožné přívěsné vozíky, s čímž se výrazně zvedá užitková hodnota vozu. Takový klasický nebržděný vozík není nijak drahý, takže jej můžeme koupit za nízkou cenu či si jej zapůjčit. Není na něm nic složitého, protože se jedná o pevnou korbu na jedné či dvou pevných nápravách. Dále tu máme elektroinstalaci, kterou zapojíme do auta a nemusíme nic dále řešit. Kromě vozíku je tu možnost i jiná, přičemž oblíbené jsou karavany.

přívěs na koně

S nimi můžeme totiž vyrazit v klidu, kam potřebujeme a přebývat, což je levnější než klasické ubytování. Ty dnešní jsou na velmi dobré úrovni, takže tu máme vše potřebné pro pohodovou dovolenou, akorát její hmotnost bývá dost vysoká. Z toho plyne, že musíme mít dostatečně výkonný vůz, abychom se vlezli do jeho maximální povolené hmotnosti pro přívěsy. Také musíte pamatovat, že s řidičským oprávněním B můžeme řídit soupravu do 3,5 tuny.

Tažné zařízení

Přívěsný vozík musí být s automobilem spojený bezpečným způsobem, a proto se využívá tažné zařízení. Jedním z nejpoužívanějších aut u nás je Octavia, a proto mezi nejprodávanější produkty patří tažné zařízené Octavia https://www.amsa.cz/Octavia-III. Samozřejmě výběr je rozsáhlý, takže jistě naleznete tažné na Váš vůz. Výběr je tak široký, že u většiny modelů je na výběr z více tažných. Každý produkt je speciálně uzpůsobený pro daný vůz, aby se dal bezpečně upevnit.

zelený přívěs

Samozřejmě jsou schváleny do provozu, takže se bezpečnosti bát nemusíme. Nejsnazší variantou je koupit si tažné i s elektroinstalací a zajet s ním do servisu, kde se věnují právě montáži tažných. Zde vše správně namontují, zkontrolují a vydají nám potvrzení, abychom na úřadě mohli nechat zapsat tažné a následně už s ním legálně jezdit, přičemž nebude problém ani s STK. Vzhledem k nízké ceně tažných nás celá tato záležitost nebude stát tolik peněz.