25
Led
Off

Voňavý byt

Příjemné a čisté prostředí je milé většině z nás. Abychom se cítili dobře, přispěje k tomu příjemné aroma v naší domácnosti. Stále jsme obklopeni domácími parfémy, chemickými vonnými rozstřikovači a osvěžovači vzduchu. Pojďme, ale vyzkoušet přírodní aromata. Nejen léčivé, ale i vonné silice bylinek znali již naši předci. Využívali vůni bylin ke zklidnění psychických problémů, vyčerpanosti i k uvolnění a relaxaci. Aromatické éterické oleje můžeme využít k provonění každé domácnosti.
přírodní aroma
Pro aplikaci použijte aromatickou lampu. Některé rostliny jsou velice pronikavě vonící. Podle toho můžete vybrat tu, která vám voní příjemně. Některé vůně jsou natolik silné, že vám mohou být až nepříjemné. Jiné vám v bytě navodí relaxační atmosféru. Každý, ale vnímáme různé vůně jinak. Proto je důležitý správný výběr, abyste se cítili opravdu příjemně. Některé vůně mají dokonce psychoterapeutický účinek, díky vonným silicím obsažených v rostlině. Pro zklidnění a navození příjemné nálady můžeme použít svíčky. Posezení v přítmí svíček rozmístěných na poličkách a stolech, bude působit romanticky. Nejvíce jejich tlumené světlo využíváme v podzimním a zimním období. Doplňte svíčku nějakým zajímavým svícnem a získáte působivý doplněk do domácnosti. Vyberte si svíčku zajímavého tvaru a barvy.
parfém z růží
Pokud chcete mít jistotu, že máte svíčku opravdu bez parafínu a jiných přídavných látek, vyrobte si ji sami. Použijte levanduli nebo rozmarýnu, obě vůně jsou krásně vonící. Do skleničky, kterou k výrobě svícnu budete potřebovat, přidejte kamínky nebo barevný písek i mušle. Do interiéru můžete použít také vonné tyčinky. Oblíbené jsou provoněné suché květy nebo suché plody vysypané na misku. Ve vánočním čase vám jistě udělá radost vůně františku nebo purpury. Kůra z citrusových plodů a koření, skořice, hřebíček, váš domov také příjemně provoní.