16
Led
Off

Z jakého materiálu může být zábradlí na balkón

Nezbytnou součástí každého balkónu je i zábradlí. A je to jen pochopitelné, zvlášť když vezmeme v úvahu, jak moc zvyšuje celkovou bezpečnost. To platí nejen v domácnostech, ale zvláště ve veřejných prostorách. Žádný majitel domu totiž nemá zájem platit odškodné kvůli tomu, že se v jeho nemovitosti někdo zranil.

Je tedy jasné, že je nutné přísně dbát na to, aby byly při jeho stavbě dodrženy veškeré bezpečnostní normy. A to se týká i výběru materiálu, ze kterého bude postaveno. Avšak není třeba se bát nějakého přílišného omezení. I tak je zde skutečně široká škále prostředků, které máme k dispozici.

balkon1

Tím asi nejznámějším a nejklasičtějším je dřevo. Je časem prověřené, v závislosti na druhu dostatečně pevné a při správné údržbě vystačí skutečně dlouho. Přesto jej najdeme spíše na starších budovách a v rodinných domcích, chatách a chalupách. Je to právě jeho náročností na údržbu.

Pokud jde o moderní budovy či paneláky, zde se obvykle volí kov, často v kombinaci se sklem. Kov je totiž sice poněkud dražší, avšak jeho údržba je mnohem jednodušší. V celkovém součtu se tedy při větším množství bytů rozhodně vyplatí.

balkon2

Co se skla týče, z něj bývá u tohoto typu provedena jedna polovina. Je nutné říci, že bývá upraveno tak, aby skrz něj nebylo možné prakticky nic rozeznat. Je to z toho důvodu, aby bylo umožněno prosvětlení, ale zároveň se zachovalo i určité soukromí.

To však platí především v soukromých prostorách. V těch veřejných bývá naopak zábradlí na balkón KMK Design projektováno tak, aby umožnilo návštěvníkům co nejlepší rozhled. Neplatí to jen o rozhlednách, kde bychom s tím počítali, nýbrž například i v obchodních centrech.

Zde je cílem poskytnout návštěvníkům pokud možno co nejméně omezený výhled na veškeré obchody. Proto se používají skleněné desky upevněné na kovové, nejčastěji chromové, konstrukci. Tak se zajistí maximální rozhled, a tedy i maximální zisk. A to je to hlavní.

Nezařazené