2
Kvě
Off

Bydlíme se zvířaty

Ten kdo má rád stále uklizeno a vyhovuje mu téměř sterilní prostředí, jen těžko si dokáže představit, že byt sdílí společně s nějakým zvířetem. Pokud máte doma psa, kočku či jiné zvíře, ať děláte, co děláte, tak přes veškeré na úklid vynaložené úsilí, prostě doma nějaký ten nepořádek vždycky bude. Minimálně počítejte s tím, že jednou pro vždy se nezbavíte chlupů a psího odéru. Lepící váleček na šaty bude vaším průvodcem minimálně po několik následujících let. Buď se s tím smíříte, nebo prostě své bydlení přizpůsobíte tak, aby soužití vyhovovalo vám i zvířeti.
smutný pes.jpg
Jestli jste se rozhodli pro pořízení štěněte, raději počítejte s nějakou újmou na nábytku, koberci nebo elektrických kabelech.
Je tedy možné udržet čistotu v bytě i navzdory tomu, že chováme nějaké zvířátko?
Určitě se zaměřte na podlahovou krytinu. Nejméně vhodný bude koberec. Nejen, že se na něm budou držet všechny chlupy, ale v případě štěněte se nejspíš neubráníte nějaké té loužičce. Věřte, že koberec vám úklid pěkně ztíží. Jestli se, ale koberce nechcete za žádnou cenu vzdát a jste ochotni akceptovat jeho uklízení, zaměřte se alespoň na pořízení výkonného vysavače, který si se psími chlupy dokáže poradit.
jezevčík štěně.jpg
Lepší volbou bude linoleum. Pejskovi nebude klouzat jako dlažba nebo plovoucí podlaha a pro vás bude úklid hračkou.
Abyste se necítili úplně jako v psí boudě, občas si zapalte vonnou svíčku, která je schopna pohlcovat nepříjemné pachy.
Jestli váš zvířecí miláček občas okupuje gauč nebo pohovku, opatřete sedačku potahy, které můžete sejmout a vyprat. Pro usušení je ideální sušička. Ve filtru sušičky se totiž zachytí většina chlupů.
Nechcete mít upatlané místo nebo stěny kolem psích misek? Obložte stěny nějakým omyvatelným materiálem, ze kterého můžete pohodlně nečistotu smýt.
Věřte, že těchto pár jednoduchých triků vám soužití s chlupáčem usnadní a spokojenost nakonec bude na obou stranách.