11
Bře
Off

Byznys

Věnovat podnikání se můžete začít, i když ještě studujete. Ovšem vrhnout se do toho bezhlavě není zrovna ideální, proto byste měli znát pár základních věci a pokud možno se vyvarovat chyb, které udělali ti před vámi.
profesor matematiky.jpg
Bez nápadu to prostě nepůjde
Základem úspěšného podnikání je ten správný nápad, přijít s něčím, co tu ještě nebylo. Samozřejmostí úspěchu je oddanost věci, píle, výdrž a schopnost překonávat nesnáze.
Studium a podnikání zároveň, jde to vůbec dohromady?
Mladí jsou prostě kreativní a odvážní, především v dnešní době, již při studiu si tak mohou vytvořit základ své budoucí práce, začít mohou s něčím lehčím a obejít se bez velké finanční investice. Nápad je sice dobrá věc a je tím základním kamenem, ale takový kurz podnikání by jistě nebyl od věci, i když kdo neriskuje, nic nezíská a riskovat v podnikání je nezbytné, ale vždy s rozumem. Spousta mladých lidí si možnosti a příležitosti začít podnikat při škole pochvaluje a spoustě z nich se podaří podnikání rozjet.
Kurzy a základní rady
Základem úspěšného podnikání je znalost marketingu a účetnictví, to vše nabízí kurzy pro podnikatele, ať nováčky či pokročilé. Spoustu rad a zkušeností také najdete na různých webových stránkách orientovaných na podnikání, oblíbená jsou i motivační videa či různé internetové diskuze. Velkou motivací pro mladé jsou také lidé, kteří již úspěchu dosáhli a jsou tzv. napřed.
černoška u tabule.jpg
Nejen srdcem
Abyste uspěli v podnikání s tím, co na trhu ještě není a nebylo, nestačí do toho vložit jen nadšení a srdce, ale je potřeba získat všechny důležité informace a přesvědčit budoucího klienta. Pokud tohle všechno máte, pak je na řadě opatřit si živnostenský list. K tomu postačí návštěva živnostenského úřadu a úhrada poplatku ve výši 1 000,- Kč. Zde také získáte potřebné informace kvůli zálohám na pojištění (sociální a zdravotní).