12
Bře
Off

Dezertní piškoty


Co jsou vlastně dezertní piškoty?
Dezertní piškoty jsou vlastně speciálně udělané piškoty, na kterých najdete různou příchuť. Respektive nějaké želé, někde se může stát, že zde najdete i marmeládu. Příchuť může být opravdu různá (rybízová, malinová, citronová, pomerančová, jahodová a další). Na všem je čokoládová poleva, která je nanesena v křupavé vrstvě přímo ideální k nakousnutí.
americké sušenky.jpg 
Na co si dávat pozor při výběru?
Dobré je sledovat etiketu výrobku, zde se totiž dozvíte nejvíce informací. Dávejte si pozor hlavně na složení a náhražky čokolády. Sledujte, zda je v takové cukrovince obsažen palmový tuk, který není pro naše tělo vůbec zdravý. Určitě se podívejte i na tabulku, kde je uveden obsah cukru i tuku na celé balení, i na jeden kousek. Je dobré sledovat i balení, protože ne každé dezertní piškoty jsou stejně velké a mohou se tím lišit.
 bezinková marmeláda.jpg
Pomůže nám při výběru cena?
Podle ceny se v tomto případě řídit můžeme. Většinou kvalitnější dezertní piškoty, které v sobě obsahují i složky ovoce stojí podstatně více než takové, kde jsou samé náhražky. Určitě znáte různé značky, podle kterých se můžete rozhodovat. Existují i privátní značky obchodních řetězců. V tomto případ se doporučuji opravdu dívat na složení výrobku. Mnohdy jsou dražší výrobky opravdu kvalitnější a mají lepší složení.
 čokoládová poleva.jpg
Dezertní piškoty jsou zkrátka dobrou volbou, pokud chceme něco mlsat. Rozhodně je potřeba pamatovat na to, že je to cukrovinka a nic se nemá přehánět. To si myslím, že jasné. I když si vyberete kvalitnější výrobek, stále jsou zde složky, které nejsou pro naše tělo zrovna ideální. Každopádně volba záleží čistě na vás. Vybrat si můžete opravdu z velké řady těchto sladkostí. Musím říci, že oproti minulosti, kdy takové piškoty byly i za cenu kolem 8 Kč jedno balení se ceny změnily a s tím i kvalita. Dnes najdete dezertní piškoty v akci, ale již ne za tak nízkou cenu, většinou kolem 15 Kč. Každopádně si tuto cukrovinku dopřejte a přeji dobrou chuť.