Site Loader


Co jsou vlastně dezertní piškoty?
Dezertní piškoty jsou vlastně speciálně udělané piškoty, na kterých najdete různou příchuť. Respektive nějaké želé, někde se může stát, že zde najdete i marmeládu. Příchuť může být opravdu různá (rybízová, malinová, citronová, pomerančová, jahodová a další). Na všem je čokoládová poleva, která je nanesena v křupavé vrstvě přímo ideální k nakousnutí.
americké sušenky.jpg 
Na co si dávat pozor při výběru?
Dobré je sledovat etiketu výrobku, zde se totiž dozvíte nejvíce informací. Dávejte si pozor hlavně na složení a náhražky čokolády. Sledujte, zda je v takové cukrovince obsažen palmový tuk, který není pro naše tělo vůbec zdravý. Určitě se podívejte i na tabulku, kde je uveden obsah cukru i tuku na celé balení, i na jeden kousek. Je dobré sledovat i balení, protože ne každé dezertní piškoty jsou stejně velké a mohou se tím lišit.
 bezinková marmeláda.jpg
Pomůže nám při výběru cena?
Podle ceny se v tomto případě řídit můžeme. Většinou kvalitnější dezertní piškoty, které v sobě obsahují i složky ovoce stojí podstatně více než takové, kde jsou samé náhražky. Určitě znáte různé značky, podle kterých se můžete rozhodovat. Existují i privátní značky obchodních řetězců. V tomto případ se doporučuji opravdu dívat na složení výrobku. Mnohdy jsou dražší výrobky opravdu kvalitnější a mají lepší složení.
 čokoládová poleva.jpg
Dezertní piškoty jsou zkrátka dobrou volbou, pokud chceme něco mlsat. Rozhodně je potřeba pamatovat na to, že je to cukrovinka a nic se nemá přehánět. To si myslím, že jasné. I když si vyberete kvalitnější výrobek, stále jsou zde složky, které nejsou pro naše tělo zrovna ideální. Každopádně volba záleží čistě na vás. Vybrat si můžete opravdu z velké řady těchto sladkostí. Musím říci, že oproti minulosti, kdy takové piškoty byly i za cenu kolem 8 Kč jedno balení se ceny změnily a s tím i kvalita. Dnes najdete dezertní piškoty v akci, ale již ne za tak nízkou cenu, většinou kolem 15 Kč. Každopádně si tuto cukrovinku dopřejte a přeji dobrou chuť.