8
Říj
Off

Čistota z kuchyně

Každý z nás se někdy zamyslí nad tím, co to vlastně lije do toho záchodu za chemikálii a co se s ní stane, když spláchne nebo kam jdou všechny ty bublinky z pračky a z prostředků na podlahy. No a co jar? Takovéto a spousty dalších otázek nám vyvstanou, pokud se nad nimi zamyslíme. Přitom nemusíme v domácnosti používat žádnou předraženou chemii a zároveň se vůbec nemusíme bát toho, že náš byt či dům nebude dostatečně desinfikovaný.
hadr a mop
Teď se ptáte: A jak to mám udělat?
Jednoduše, tak jak to dělali před lety naše babičky a prababičky.
Nebojte vyměnit své dráždivé a zdraví škodlivé chemikálie, které ulpívají na podlahách a jiném vybavení vaší domácnosti za naprosto přirozené, ekologické a neškodné prostředky použitelné, jak v kuchyni, tak na tělo.

Podlahy

Na mytí podlah stařenky používaly obyčejné nastrouhané mýdlo naředěné vodou. Mýdlo nejenže krásně pění, ale také se rychle odbourává v odpadních vodách, a když ho náhodou necháte na místě, kde by se k němu mohla přiblížit vaše ratolest nebo čtyřnohý mazlíček, nic se mu při jeho olíznutí nestane. A to je velké plus.
putz kbelík

Koupelna

Ocet a kyselina citronová jsou vysoce účinné v boji proti usazeninám, a proto se nebojte udělat si kašičku v poměru 1dcl octu se dvěma lžícemi kyseliny citronové. Touto kašičkou pak klidně vydrhněte usazeniny v umyvadle, vaně či záchodové míse. Tato kašička překrásně vybělí i staré usazeniny. Pozor obě tyto látky jsou kyseliny, proto by se neměli míchat se zásadami jako např. jedlá soda.

Kuchyně

Všichni známe ten mastný povlak na všem v kuchyni, zvláště tehdy pokud máme plynový sporák. A právě na mastnotu je nejlepší soda bikarbona alias jedlá soda. Do litru teplé vody dejte tři vrchovaté lžíce jedlé sody – pozor reaguje pěněním – a máte připraveného silného bojovníka proti mastnotě.
Nejen, že používání těchto prostředků je ekologické a pro zdraví neškodné, ale také ekonomické, protože všechny tyto přírodní kuchyňské přípravky jsou v obchodě za pár kaček. Tak se toho vůbec nebojte a vyzkoušejte to, co nejdříve. Prospějete svému zdraví i své peněžence. A to se vyplatí.