6
Lis
Off

Koupání i v chladnu

Zahradní bazén je vždycky dobrou koupí, zvláště pokud máte děti. Ty rády ve vodě různé dovádí a užívají si každou vteřinu v bazénu. Problém je, že to jde pouze po omezenou dobu, tedy hlavně v letních měsících. Vodu v bazénu však můžete také vyhřívat a koupací sezónu si trochu prodloužit. Existuje celá řada elektrických topení a ohřevů, které dokáží vodu zahřát na požadovanou teplotu. A to i když je venku vcelku zima. Má to však jeden háček a tím jsou finance. Ne že by běžné topení to bazénu stálo přehnaně mnoho peněz. Nákladná je elektrická energie, kterou jsou tyto přístroje poháněny. A ty jsou obvykle velkými žrouty. Naštěstí existuje i alternativa, která má formu solární bazénové plachty. Již z názvu je patrná, že ohřívá vodu pomocí energie, kterou bere ze slunečního záření.
půl obličeje
Samotná solární plachta samozřejmě nemá a ani nemůže mít stejný účinek jako ohřevy, ale krom vstupních nákladů vás nebude stát nic navíc. Slunce totiž máme všichni zadarmo, alespoň prozatím. Plachta je z pochopitelných důvodů nejefektivnější v době poledne. Její účel je však dvojí. Nejenže ohřívá vodu, ale zároveň slouží i jako ochrana před různým smetím, které na hladinu vody zanáší vítr. Jsou to hlavně různí brouci, případně větve nebo listy. To všechno spadne na plachtu a vy toto smetí nebudete muset pracně dostávat z bazénu. Prostě ho jen vytřepete z plachty do trávy.
odraz na hladině
Solární plachty se prodávají v mnoha velikostech. Jsou tedy vhodné jak pro menší typy bazénů, tak i pro rozsáhlejší vodní plochy. Plachty se vyrábějí v několika barevných variantách. Na výběr jsou dokonce i černé typy, ale nenechte se zmást tím, že černá pohlcuje více světla než jiné odstíny. V tomto případě na barvě rozhodně nezáleží. Všechny solární plachty, nehledě na jejich barvu, jsou stejně účinné.
Plachta není kdovíjak drahá a určitě se vám její koupě vyplatí. Když už pro nic jiného, alespoň zakryjete bazén před nečistotami.