10
Úno
Off

Jaké jsou jarní České Budějovice

Byli jste se někdy podívat v Českých Budějovicích? Nemáme na mysli průjezd kolem města autem po dálnici D3 nebo po autostrádě E55, ptáme se po zážitcích z prohlídky městského jádra s fasádami měšťanských domů, po výstupu na Černou věž, po projížďce podél Vltavy od soutoku s Malší a procházce v městském parku Stromovka.

České Budějovice

České Budějovice jsou v turistických průvodcích uváděny jako jedna z nejvýznamnějších městských památkových rezervací, podobně jako například Telč nebo Český Krumlov. Milovníkům historie tu zaplesá srdce a na své si tu přijdou i vyznavači přírodních krás. Jestliže se odhodláte do jihočeské metropole zavítat během hlavní turistické sezóny v prázdninovém období, jistě nebudete litovat, ovšem rádi bychom vám připomněli, že město vám odhalí svá skrytá tajemství a zajímavá zákoutí i v jiném ročním období.

kvetoucí strom

Do zvláštní kouzelné atmosféry se město promění nejen v době Adventu a vánočních svátků či přelomu roku, velmi přitažlivé bývá zejména na jaře. Tehdy se vyplácí mít rezervován pobyt v penzionu České Budějovice https://www.penzionurudolfa.cz/ alespoň na prodloužený víkend, abyste si vychutnali svěží jarní vzduch a spoustu rozkvetlých stromů a květin v městských sadech a také v okolní přírodě.

jarní atmosféra v Českých Budějovicích

První kvetoucí stromy tu zachytíte již koncem dubna a nejzajímavější období pro zachycení typické jarní atmosféry, která vládne i v botanických zahradách, je první polovina května. Slunečné a teplé počasí vás pak vytáhne i za hranice městských parků, do pahorkatiny Blanského lesa či Novohradských hor. Z Českých Budějovic to není daleko i do Třeboňské pánve, kde se tou dobou začínají zelenat první duby, které tu konkurují typické vůni borovic.

Ráj pro fotografy

Českobudějovicko, Třeboňsko a Českokrumlovsko řadíme k nejatraktivnějším lokalitám v rámci turistického ruchu, kam velmi často míří se svou výbavou i profesionální či amatérští fotografičtí nadšenci. Jarní období je pro tuto zálibu naprosto ideální a lze tu zachytit alespoň část onoho lákavého fluida, které se tu opakuje rok co rok. Měli bychom za něj být také náležitě vděční.