5
Srp
Off

Je čas se zastavit

Pokud je člověk mladý, tak většinou neřeší zdravý způsob života. Pokud ovšem k tomu není vedený od dětství. A zase se musí přiznat, že v dnešní době to není zase tak neobvyklé a mladí lidé se soustředí na to, co jedí, jak cvičit a jakým způsobem si udržet si správnou kondičku. Nástrahou může být mnoho různých situací, které nás v podstatě dostanou na kolena. Důležité se vždy zvednout a pokračovat dál ve svém rozhodnutí. Větší sklon k přibývající váze mají ženy, ale to neznamená, že by se to nějak vyhýbalo mužům. Velmi častou příčinou je totiž neustálé dojídání, přejídání a mlsání. Je čas se zastavit a možná si na pomoc povolat kalkulačku BMI.

osobní váha

Než začneme

Pokud skutečně chceme zjistit, jak na tom ve skutečnosti jsme, tak je dobré si v klidu a klidně v soukromí vyhledat stránky, kde je kalkulačka BMI Bmikalkulacka.cz. Potřebujeme znát základní údaje, které nám odkryjí tak trochu pravdy. Rovněž je dobré mít po ruce metr, váhu a kdo by si náhodou nepamatoval věk, tak i doklad, kde ho bude mít zaznamenaný. Podle pokynů na každý řádek stačí zadat údaje a poté nechat kalkulačku počítat. Je pravdou, že závěrečné číslo nám zase toho tolik neřekne, jen zjistíme BMI. Teď je čas pohlédnout realitě do očí – no vlastně spíše do tabulky, kterou vypracovali specialisté na zdravou výživu a odborníci přes naše zdraví.

obézní muž

Ideální čísla

Úplně ideální rozmezí je 18,5 – 25, všechna ostatní čísla nejsou zrovna ideálním koeficientem pro povzbuzení. Nicméně nikdy není nic ztraceno a vždycky se dá něco dělat a situaci změnit. Díky BMI kalkulátoru se ovšem dají hodnoty získat velmi snadno a rychle a není třeba mít v lásce matematiku a složitě tvořit vzorce. Navíc by to nahrávalo jen tomu, jak si najít další výmluvu, že to vlastně nemusíme mít dobře spočtené. Každý by si měl uvědomit, že je lepší najít řešení, jak situaci zlepšit a ne hledat výmluvy, to rozhodně nikomu zdraví nepřinese.