18
Kvě
Off

Vykupují se i poškozené přepravní pomůcky


Přepravní palety mají jednu velkou výhodu. Nemusíte pro ně hledat nějaké další využití nebo je někde skladovat, ale jednoduše prodat do některé výrobny. Pokud se jedná o takzvané euro palety, pak je ale zapotřebí najít certifikovanou výkupnu. Tady se totiž dají také opravit a tím prodloužit jejich životnost.

palety

  • Europalety musejí mít stále stejné normované rozměry, které jsou dané předpisy Mezinárodní železniční unie (UIC) a předpisy European Pallet Association (EPAL).

Není problém nabídnout do výkupu i další druhy přepravních pomůcek. Vykupují se standardní palety, paletové ohrádky i Gitterboxy. Potíž může nastat u atypických palet, které byly vyrobeny přímo na zakázku pro určitého zákazníka. Záleží vždy na dohodě obou stran. Odkoupení poškozených přepravních podlážek i ostatních pomůcek se může vyřešit takzvaným výměnným způsobem. Což v praxi znamená, že se v podstatě poškozené vymění za nové. Pokud chce zákazník získat zpět své původní, pak ani to není problém. Jestliže se jedná o větší množství, nabízejí některé výkupny vlastní odvoz.

euro palety

Do výkupu se nenosí plíseň ani hniloba

Mezi přepravní pomůcky, které není problém nabídnout k odkoupení, patří také paletové ohrádky (nástavce), které slouží k upevnění přepravovaného zboží. S jejich pomocí je zajištěna stohovatelnost palet i u zboží, které patří mezi nepevné. Jednotlivé rámy do sebe přesně zapadnou a vytvoří tím větší i stabilnější prostor. Paletové ohrádky mohou být dovybaveny i víkem. Do výkupu by neměly přijít přepravní pomůcky, které jsou poškozené plísní nebo hnilobou. U euro palet se nedoporučuje oprava svépomocí. Tím by pozbyly svého certifikátu. Vše na nich totiž musí přesně odpovídat daným normám. Jediné, v čem se mohou odlišovat, je jejich hmotnost. Ta totiž závisí na vlhkosti použitého dřeva.