28
Úno
Off

Základní kameny


Primer
Primer je základním stavebním kamenem celého vzhledu. Proč? Protože asi každá z nás ví, co to je, probudit se před důležitou schůzkou s červeným flíčkem nebo pupínkem na čele. Právě kvalitní základní vrstva je důležitá pro to, aby vám sjednotila nedokonalosti, a také zajistí, že se celé vaše dílo nebude roztékat a všechno bude držet na svém místě. Primer se vyplatí, i pokud máte pleť dobrou. V takovém případě na něj ani nemusíte nic nanášet, ale dobrá báze váš obličej rozzáří, sjednotí, a třeba i pomůže zamaskovat, že jste toho moc nenaspala.
blondýna před zrcadlem 
Tužka na obočí
Výrazná úprava obočí je in, a pokud máte ráno málo času, je právě upravené obočí super trik, jak všechny přesvědčit, že jste líčením strávila dobu delší než dvě minuty. Nepotřebujete toho moc, stačí kvalitní tužka v odpovídajícím odstínu. Na jedné straně má obvykle kartáček, kterým sčísnete chloupky do jednoho směru, a tužkou vykreslíte kontury. V případě nouze se jí dají i vyplnit řidší místa, jinak ale sáhněte spíše po pomádě nebo širší tužce. Obočí také nezapomeňte pravidelně upravovat pinzetou, ušetříte si práci.
 
Rtěnka
Rtěnka nebo lesk jsou super způsob, jak rychle proměnit i ten nejobyčejnější vzhled v něco více. Výrazná rtěnka promění i obyčejné džíny a tričko ve vzhled hodný dámy. Investujte do kvalitní značky, která přežije i jídlo, pití nebo polibek. Co se barev týká, tak stálicí je samozřejmě svůdná červená, ale parádu uděláte třeba i s velmi tmavými rtěnkami, černou nebo temně fialovou. Experimentovat můžete i s lesky, které jsou tekutější a méně drží, ale zase vytvářejí onen zrcadlový efekt, kterému žádný muž neodolá.
 červená rtěnka
Pleťová maska
Pokud máte dokonalou pleť, máte půl práce hotovo. Kromě správné životosprávy a dostatku spánku si můžete pomoci i pleťovou kůrou. Pro jakou se rozhodnete, je na vás, ale pro čištění je populární černé uhlí nebo australský olej z čajovníku. Pokud potřebujete osvěžit, sáhněte po aloe nebo tvarohu. Některé masky se smývají, jiné se dají sloupnout, další se dodávají jako listy, které si jenom položíte na obličej.