26
Úno
Off

Knihovna jako originální kousek do každého bytu


Kam jí umístit?
Nejvhodnější a zároveň nejpraktičtější místo pro Vaši knihovnu bude zřejmě obývací pokoj. Bývá v něm nejvíce prostoru, kde může tento originální kus nábytku vyniknout. Pokud máte v bytě pracovnu, bude i tam pro knihy vhodné místo hlavně z důvodu, že je budete mít vždy po ruce. Někteří lidé však nejraději čtou před spaním v ložnici, proto ani tam není problém knihovnu umístit. Pokud máte velký byt či dům, můžete si dovolit koupit originální kousek, který slouží jako příčka a umisťuje se do prostoru.
čtení knih
Tradiční nebo moderní
Je jen na Vás, pro jakou knihovnu se rozhodnete. Máte-li raději tradiční styl, zvolte velkou knihovnu s klasickými policemi. Pořídit jí můžete jako součást skříně, nebo samostatně např. se zavěšením na zeď. Pokud si potrpíte spíše na moderní nábytek, vybírejte z velkého množství originálních knihoven na trhu. Takový kus nábytku dodá Vašemu bytu lehkost a zároveň se stane designovým kouskem celého obývacího pokoje. Dále musíte zvážit, kolik knih zde chcete umístit, aby nebyla přesažena nosnost knihovny. Pokud máte velké množství knih, zvolte raději dřevěné police. Naopak pokud chcete spíš jen zvýšit design bytu a knihu přečtete jednou za rok, budou pro Vás vhodnější knihovny ze skla nebo plastu. Také není od věci se zamyslet, zda chcete knihovnu opatřenou dvířky nebo zcela otevřenou.
čtení v křesle
Hodí se knihovna i do malého bytu?
Ano, knihovnu si můžete pořídit i pokud obýváte velmi malý byt, avšak je důležité popřemýšlet nad výběrem. Do menšího prostoru se spíše hodí police na knihy, které můžeme oživit jak knihami, tak různými dekoracemi např. rámečky s fotkami či netradiční svíčkou. Vhodné jsou také úzké a vysoké okrasné knihovny se skosenými policemi do různých úhlů. Pokud jste vášnivý čtenář, budete nadšeni pokaždé, když kolem své knihovny projdete.