14
Bře
Off

GTA 6: Fámy a pověsti na webu


Pod pokličkou
Společnost Rockstar, která má tuto proslulou hru na svědomí, je pověstná tím, že do oficiálního představení každého dílu poskytuje o novince jen minimum informací. I z toho důvodu je pokaždé tak napjatě očekávaná, a i proto jsou všechny vychytávky a inovace, o kterých tu budete číst, pouze spekulativní.
Očekává se, že GTA 6 bude uvedena na trh v roce 2020, některé weby ji očekávají až v roce 2022. Reálné je, že si Rockstar počká před jejím vydáním na novou generaci herních konzolí – třeba už kvůli kvůli grafickému výkonu, případně možnosti využití virtuální reality.

Životnost každého titulu této společnosti je kolem pěti let a v současné době je jejich „želízkem v ohni“ hra Red Dead Redemption 2, která má vyjít v listopadu. Odhaduje se, že nepůjde zrovna o „vrchol hitparády“, prostředí kovbojského světa totiž není pro hráče tak lákavé jako zahrát si v „reálném světě“ na skutečného gangstera.

Co lze čekat s jistotou
Co můžeme s jistotou očekávat už teď, je rozvinutí a zdokonalení všeho, co nabízí GTA 5:

·        Větší mapa– těšit se pravděpodobně můžeme na zásadní rozšíření herního světa a jemu odpovídající příběh

·        Detailnější grafika –pokud byste o to stáli, můžete v GTA světě počítat jednotlivá stébla trávy. Technologie zobrazení se ale posunují mílovými kroky, a i v nové verzi to bude jistě vizuálně znát.

·        Více možností –už teď můžete v GTA 5 posilovat, opít se nebo vyhodit do vzduchu vojenskou základnu. Když vylezete na transformátor, dostanete zásah proudem a pokud vystoupíte z auta, ale necháte běžet motor, je slyšet pípání upozorňující na nezapnuté pásy. Lze ale očekávat, že nová verze se přiblíží realitě ještě víc.

Ženská ruka
Velkou novinkou by mělo být to, že v týmu hlavních charakterových postav by se měla objevit žena. V GTA 5 to bylo vůbec poprvé, co se objevily policistky, spousta fanoušků ale volala i po zavedení hlavní hratelné ženské postavy. Sami tvůrci tuto možnost v minulosti nevyloučili, takže se nechme překvapit, jestli čas Famme Fatale přichází právě teď.

Lokality
Jak už jsme uvedli v souvislosti s mapou, svět hry by se měl významně rozšířit. Příběh by mohl být zasazen opět do fiktivního Vice City (stylizované Miami), mluví se ale i o propojení všech měst, v nichž se odehrávaly předchozí mise, v jeden herní svět. Pro dokončení některých úkolů by se pak mělo létat až do Jižní Ameriky. Ve hře bylo údajně i Tokio nebo Londýn, podle některých odhadů se ale tvůrci hry této myšlenky vzdali.