11
Pro
Off

Dovolená v Japonsku

Suši
Tak tohle překvapení se dočkáte už i nás. Asi není většího města, kde by se suši neprodávalo. Nevěřím, že by se našel někdo, kdo neví oč kráčí. A pokud přece jen, tak vězte, že si každý myslí, že jde o syrovou rybu. Nu, je tam také, ale suši je přesněji o rýži a omáčce, která to vše spojí dohromady.

asiatka s deštníkem

Buňky místo hotelu
Pokud nechcete platit za šíleně předražený hotel, ptejte se na buňky. Připouštím, že do komfortu mají daleko, ale zase ušetříte. Na přespání stačí. Je to totiž skutečně jen buňka, kde je místo pouze pro postel. Nic jiného zde nehledejte, není to tu. Pro méně majetného cestovatele zcela dostačující. Ráno se probudí a pokračuje jinam.

Soutěž s mrtvolami
Pokud se nebudete držet předepsaných cestiček daných cestovní kanceláří a budete chtít něco zažít, co jinde nelze, navštivte soutěž v pohřbívání. Jde přesněji o úpravu nebožtíka, odění, účes, maska a tak podobně. Tohle opravdu není pro každého. Pro strašpytle, kterým se o tom v noci bude zdát již vůbec ne. A pro ty s nosy nahoru také ne.

Toalety
V Japonsku jsou automatické a skoro všude moderní. A nyní pozor, když uvidíte nápadně tlustou desku, nebojte se jí. S největší pravděpodobností máte hned vedle na zdiovládací panel, ze kterého si můžete navolit například teplotu prkýnka. Není to vtip. A samozřejmě i další funkce, například rádio, nebo může také zafungovat jako to jako bidet. Otázka je, zda si vyberete správně a tak, abyste nepřišli k úrazu.

chrám v japonsku

Hranaté melouny
Když je uvidíte poprvé, nebudete věřit. Ale klidně se můžete za drobné vstupné podívat přímo na farmu, kde se pěstují. Farmářům to trvalo hodně dlouho a chtělo to spoustu a spoustu trpělivosti. No, nakonec se dobrá věc podařila a hranaté melouny jsou zde. Ale pozor, než si jeden koupíte, podívejte se pořádně na cenu. Tahle pochoutka, která chutná stejně jako kulatý meloun, je totiž kapánek dražší, než je obvyklé a pro běžného Japonce je tento výtvor zcela nedostupný.
Tak hezkou dovolenou.

Nezařazené