24
Úno
Off

Objevte krásy Slovenska


Malá Fatra
Většina lidí jezdí na lyžování do Tater, ale i jejich menší bratr toho má spoustu co nabídnout. Jednou z nejkrásnějších tras je hřebenová túra ze Smečna na Rozsutec. Smečno je obrovská zřícenina, na které by se dal strávit den sám o sobě, a která nabízí nádherný výhled na řeku Váh a vodní nádrž Žilina. Odtamtud vyrazte po hřebeni na Rozsutec. Trasa vás zavede na horu Kriváň, a pak již půjdete nádhernou hřebenovou túru přes Stoh až k Rozsutci. Rozsutec je jedna z nejhezčích hor Slovenska, charakterizovaná nahými, skoro bílými skalními stěnami. Když už v oblasti budete, neměli byste si nechat ujít ani Terchovou, údajné rodiště Juraje Jánošíka, a blízké Jánošíkovy Diery s pro Slovensko typickými stupačkami.
 dřevěný kostelík
Červený Kláštor
Oblast na hranici Polska a Slovenska je nejznámějšími svými plavbami na pltích. Pltě jsou typické slovenské lodě, které vypadají trochu jako obří vory. Ovládají se pomocí odrážení dlouhou tyčí, a vašimi průvodci budou šohajové v typických slovenských krojích. Projedete se po řece a uslyšíte o životě pašeráků, kteří bývali v této oblasti velmi čilí. Pokud voda není zrovna váš šálek čaje, vyrazte na blízké Tri Koruny, nádhernou túru na nejbližší kopec. A rozhodně byste neměli vynechat Červený kláštor, podle kterého nese celé místo své jméno. Po celém dni si pak dopřejte relaxaci v blízkých Ružbachách, proslavených svými termálními lázněmi. Lázně jsou vůbec velkým slovenským lákadlem. Kromě Ružbachů stojí za pozornost například také lázně v Bešeňové, který nabízí celý komplex skluzavek, vše v příjemné teplotě vody nad 30 stupňů.
štrbské pleso 
Východní Slovensko
Tahle oblast je trochu dál, až na hranicích s Maďarskem, ale Slovenský kras za návštěvu stojí. Krajina je zde jiná, sušší, a vápencové propadliny vytvářejí charakteristické prolákliny. Spíše než jako na Slovensku si budete připadat jako někde v jižní Evropě, i díky všudypřítomným kravám.

Nezařazené