23
Úno
Off

Kontokorent nebo kreditní karta: Co je výhodnější?

Banky dnes nabízejí svým klientům k běžnému účtu služby, které operativně řeší dočasný nedostatek finančních prostředků. Máte přehled o tom, co pro vás znamená schválení kontokorentu nebo čerpání z kreditní karty? Je výhodné využít takovou půjčku nebo si máme dělat starost s možnou dluhovou pastí?
Oproti běžnému spotřebitelskému úvěru mají tyto dvě úvěrové možnosti výhodu, že nemusíte zdlouhavě vyřizovat schvalování půjčky. Jsou tedy ideálním řešením pro klienty, kteří často využívají jednorázový kredit a jsou schopni ho rychle splatit.
vytažené kapsy
Kontokorent je úvěr, který můžete využít, máte-li běžný účet a pravidelný příjem. Je to povolené přečerpání zůstatku, které vám umožní jít do mínusu, pokud na účtu chybí potřebná hotovost. Limit čerpaných peněžních prostředků určuje banka a klient musí nejpozději do roka půjčku splatit. Založení kontokorentního úvěru je zdarma, ale dlužná částka se začíná úročit okamžitě a úrokové sazby nepatří k nejnižším. Výhoda kontokorentu spočívá v tom, že nemusíte mít obavy, zda z vašeho účtu budou realizovány všechny pravidelné platby. Jestliže na vaše konto nechodí peníze pravidelně, je pro vás výhodné tuto službu využívat.
Pokud jste se zajímali o kreditní kartu, víte, že je ideální na krátkodobé výdaje. Tento produkt je obvykle zpoplatněn. Nevýhodou jsou vyšší úroky než u kontokorentu, ale jste-li schopni splatit dluh v tzv. bezúročném období, pak máte možnost čerpat půjčku zdarma. K přednostem kreditních karet patří také slevy nebo prodloužení záruční doby při nákupu určitého zboží, bonusové programy a usnadnění plateb v zahraničí kvůli výhodnějšímu měnovému kurzu. Je však třeba mít přesný přehled o svých financích a hlídat si dobu splatnosti.  
platba kreditkou
Pozor však na využívání kontokorentu nebo kreditní karty, chcete-li si vzít hypotéku. Banky vás vyhodnotí jako dlužníka a hypoteční úvěr vám neposkytnou, a to i v případě, že jste nevyčerpali úvěrový limit.

Web