27
Lis
Off

Materiál lůžkovin ovlivňuje spánek

Slyšeli jste o tom, že volba lůžkovin velmi ovlivňuje, jak odpočatí se budete další den cítit? Velmi důležitý není jen výběr matrace ale také polštářů či peřiny. Dokonce i povlečení je velmi důležitým prvkem. Neměli byste proto nikdy nic podcenit.
hnědá peřina

Jestli je něco, co kvalitu našeho spánku ovlivňuje nejvíce, pak je to polštář. Pokud je kvalitní a dobrý, pak rozhodně poskytuje oporu nejen krku ale i hlavě. Díky tomu se poté probouzíme odpočatí a hlavně nepolámaní. Pokud je ale zvolen nevhodně a kromě toho je ještě starý a proleželý, může nám způsobovat nepříjemné bolesti hlavy nebo krční páteře. Způsobuje ale také problémy s usínáním nebo probouzením během noci.

Při výběru polštáře byste měli myslet nejen na materiál, ale také tvar nebo materiál výplně. Materiál polštáře může být buď přírodní, nebo syntetický. Takový materiál poté souvisí s tuhostí zvoleného polštáře. Tvar je také zásadní věcí. Je třeba si uvědomit, v jaké poloze spíte, protože pokud spíte na boku či zádech, je kvůli opoře lepší volba polštáře, který je pevný. Vhodnou volbou jsou ale i ty, které jsou anatomicky tvarované. Pokud ale rádi spíte na břiše, zvolte raději polštáře nižší, které jsou měkké a ploché.
ložní prádlo

Jestliže jsou polštáře pevnější, pravděpodobně je jejich výplň tvořena syntetickou pěnou nebo koňskými žíněmi. Měkké polštáře jsou plněny husím peřím. Další variantou výplně může být ale i bavlna. Výměna polštářů těchto typů by se měla provádět co tři roky.

U výběru přikrývky záleží hlavně na tom, do jakého období si ji pořizujete. Někdy se totiž vyplatí mít doma až tři přikrývky, které je možné během celého roku vystřídat podle toho, jaká je zrovna venkovní teplota. V obchodech nejsou dostupné pouze přikrývky na léto a zimu, ale také na meziobdobí.

Nabídka je velmi široká a proto věříme, že si jistě vyberete i vy.