26
Kvě
Off

Kvalitní šatní skříň se vyplatí i vám

Je běžné, že šatní skříně máme v ložnici. V klasických panelácích nebývá příliš prostoru pro fantazii, a tak kupujeme jednotlivé skříně, které postavíme tam, kde nám to umožní postavení postelí. Nevypadá to nijak valně, ale po praktické stránce jsme spokojeni.
Jenže když se nad tím později zamyslíme, dojde nám, že by šlo vykouzlit něco pěkného a zároveň kvalitního.
prázdný prádelník.jpg
Šatnískříň může zapadat do interiéru a nepřekážet. Když si najdete na internetu konfigurátor a podle rozměrů si sestavíte svůj úložný prostor, zjistíte, že finančně to není zase tak strašné. Pokud si necháte skříň vyrobit z kvalitního materiálu, v barvě, která se vám jen tak neokouká, uvidíte, že jste udělali dobře.
Samozřejmostí je, že si místo, kam chcete umístit nábytek, přijde řemeslník změřit. Vy sice můžete mít v kapse na papírku rozměry, ale stačí maličká nepřesnost v měření a jeho práce s výrobou by byla zbytečná. Nebraňte se návštěvě odborníka.
 Většina zákazníků si přeje lamino. Tloušťka se zpravidla pohybuje od 10 mm do 25 mm. Ale je možné pořídit si nábytek z dýhy, ratanu, či bambusu. Samozřejmě, že u těchto materiálů musíte počítat s tím, že když jsou přírodní, budou mít určitě trochu jiný odstín, než jaký prohlížíte na prodejně. A také je jasné, že časem se jinak zabarví.
Korpus skříně je nejlepší z lamina, asi tak 18 mm silného. Jaké budete mít dveře, je jen na vás. Stačí si nakombinovat, jak by měly vypadat. Můžou být laminové v různých barvách, nebo s texturou dřeva. Také se dají vyrobit z bezpečnostního skla, se zrcadly, nebo přírodními ratany, bambusy a dalšími.
Nábytek je možné udělat i do podkrovního pokoje, kde kopíruje sklon střechy.
Jestli si radši ale chcete koupit skříně, které můžete někam postavit, abyste si je při případném stěhování mohli vzít s sebou, to také není problém. I tady se dají pořídit kvalitní.
Nelitujte peněz, nevybírejte nejvýhodnější cenu, protože pak v brzké době zjistíte, že pojízdné dveře přestanou dosedat a utvoří se mezera, kterou se začne prášit dovnitř a vůbec to nevypadá dobře. A to i přesto, že jste byli zpočátku spokojeni, jak s nízkou cenou, tak s designem.
Ale i dveře, které se otvírají klasicky. Těm se rychle vylomí panty, nebo dekory se začnou nenápadně odštípávat.
oblečení ve skříňce.jpg
Jestli ale máte možnost vytvořit si doma šatnu, jste nejen šťastlivci, ale máte větší možnost vymýšlet a kombinovat.
Předěláváte pokoj na chalupě? I tam můžete pořídit kvalitní nábytek. Jestli milujete venkovský styl, není problém zakoupit takovou skříň, která je vyrobená z přírodního materiálu, např. masiv borovice, a když k tomu přizpůsobíte zbytek, budete mít pocit, že jste na prázdninách u babičky.
 Levnější a méně kvalitní nábytek vám bude sloužit několik let, ale pokud vsadíte na kvalitu, neprohloupíte. I na chalupě se vyplatí pobývat mezi bytelným nábytkem, který vám bude sloužit velice dlouho a nezačne se hned tak rozpadat.